ÚvodKlub

Chcete se dozvědět více o historii našeho klubu, která začala již v roce 1943? Na této stránce také najdete členy vedení klubu a naše sponzory.
Historie fotbalového klubu AC Lelekovice

HISTORIE
NAŠEHO KLUBU

Více než 77 let historie

Sportovní  oddíl byl založen v roce 1943. V letech 1949 až 1990 existoval klub pod názvem TJ Sokol Lelekovice. Věnoval se především kopané, hokeji a později i jezdectví. Činnost fotbalového a hokejového klubu již pod hlavičkou TJ AC Lelekovice byla znovu obnovena v roce 1991 panem Milošem Kunzfeldem. V této novodobé historii klubu se vystřídalo v družstvech mužů, dorostenců, žáků a přípravek kolem dvěstěpadesáti sportovců ve věku 6 až 50 let.

Do roku 2006 byl činný i hokejový oddíl, který se pravidelně a úspěšně účastnil krajských soutěží. Nedávno byl sportovní klub z občanského sdružení transformován na spolek AC Lelekovice.

V současnosti má klub 9 funkcionářů, 6 trenérů a přes 100 aktivních fotbalistů v pěti mužstvech. Muži v současné době hrají I.B třídu – krajské soutěže, starší žáci, mladší žáci, starší a mladší přípravka městskou soutěž. V družstvech mládeže je v současné době evidováno 65 mladých fotbalistů ve věku 5 až 15 let.

Pro mládež oddíl kopané každý rok v červnu pořádá turnaj – Memoriál Miloše Kunzfelda. V zimních
měsících zajišťuje klub veřejnou ledovou plochu – bruslení pro veřejnost a pořádá karneval na ledě. Obecní sportovní areál Miloše Kunzfelda na Poňavě je postupně rekonstruován. V minulých letech byla zbudována nová travnatá plocha a víceúčelové asfaltové hřiště s mantinely. V roce 2019 proběhla výstavba nového objektu šaten. V roce 2022 je v plánu nahradit stávající asfaltové hřiště umělou trávou a v roce 2023 pak výstavba nového hřiště s umělým povrchem za objektem šaten.

AC LELEKOVICEVEDENÍ KLUBU

předseda klubu, hlavní administrátorIvo Barták

místopředseda Martin Jelínek

člen VV, sekretář, účetníHana Hušková

správce klubuAleš Coural

člen VVMartin Huška

člen VVPetr Ošmera

člen VVMartin Procházka

člen VVJan Klusoň

člen VV

NAŠI SPONZOŘI A DOTAČNÍ PARTNEŘI

Sponzoři a dotační partneři týmu AC Lelekovice

CHTĚLI BYSTE SE PŘIDAT DO TÝMU?

A1 PARK AC Lelekovice

Sportovní oddíl AC Lelekovice byl založen již v roce 1943. V současné době má přes 100 aktivních členů a mimo "A" týmu mužů také čtyři mládežnické družstva a minipřípravku.

Více o historii a aktuální podobě klubu naleznete v sekci klub.

Z dění v klubu

Užitečné odkazy

© AC Lelekovice 2020