NezařazenéShrnutí ukončené sezony 2021/2022

20. 6. 2022

Naše „Áčko“ nemělo zrovna jednoduchou a hladkou pouť krajskou soutěží 1.B třídy. Zejména dlouho nejednoznačné obsazení hlavního trenérského postu bránilo kvalitnější letní i zimní přípravě. A právě rozjezd na podzim nebyl ideální. Přesto muži zabrali a po půlce sezony se nečekaně hřáli na druhém místě tabulky pod suverénními Vilémovicemi. Přičemž skromný cíl byl spíše okupovat střed tabulky. Jarní část soutěže s novým trenérem Bledjonem Gugou byla složitější kvůli jazykové bariéře a malému času k vzájemnému poznání a přivyknutí. Doplněný a stabilizovaný kádr se i přes mnoho zranění klíčových hráčů semknul a vybojoval spoustu tabulkových bodů. Poslední zápasy výsledkově nevyšly, ale konečné 4. místo v 1. B třídě krajské soutěži je krásné a Lelekovicím sluší.

Po mnoha letech hráčské kariéry v lelekovickém dresu se v posledním domácím zápase s námi rozloučili bratři Ondra a Martin Pavlíkové. Děkujeme jim za jejich sportovní přínos, oddanost a reprezentaci klubu po dobu téměř dvaceti let.

A co příští sezona? Určitě dojde na mnohé hráčské změny. Odchod několika hráčů znamená nutnost posilnění a doplnění kádru, na kterém se již pracuje. Chceme také začlenit naše odchovance – mladé kluky vracející se z jiných klubů. Každopádně cílem bude opět minimálně bojovat o vrchní příčky a dělat fanouškům nadále radost.

Starší přípravky A i B v sezoně 2021-2022 ve svých městských soutěžích sk. C a D dominovaly. „Áčko“ s bilancí 14 výher, 1 remízou a třemi prohrami, „Béčko“ s 15 výhrami a 1 porážkou. Tabulky fotbalová asociace v těchto mládežnických kategoriích sice záměrně nevydává, ale pro nás jsou kluci ročníku 2011 a 2012 jasné jedničky a dle propočtů trenérů jsou oba týmy vítězové svých soutěžních skupin MěFS. Již několikrát se nám v předchozích 15 letech podařilo s týmy starší přípravky či mladších žáků AC Lelekovice vyhrát v některé ze soutěží Městského fotbalového svazu Brno. Nikdy však ne současně s A i B týmy ve dvou skupinách. Je to další velký úspěch pro náš klub. Klukům moc gratulujeme.

I mladší přípravka nám dělá velkou radost. Šikovní kluci mají na konci soutěže poměr výher, remíz a proher  5-3-12 a to přestože jsou úplní nováčci a mnozí kopou do míče teprve necelý rok. Jejich zarputilost, zápal a radost ze hry těší více než výsledky. Takto se rodí naše skvělá lelekovská fotbalová budoucnost.

Mladší žáci odehráli pouze podzim. A vedli si skvěle, o čemž svědčí nejen výsledky, ale i slova uznání od některých trenérů jiných klubů. Škoda, že po odchodech mnoha hráčů již nemohlo torzo týmu navázat na pěkné fotbalové výkony i na jaře. Přejeme našim odchovancům spoustu sportovních úspěchů v další sezoně.

Do další sezony 2022-2023 jsme přihlásili do 1. B třídy krajské soutěž samozřejmě naše „Áčko“ mužů. Do městských soutěží pak týmy mladších žáků (ročníky 2010 a 2011), starší přípravky (r. 2012 a 2013) a mladší přípravky (2014 a 2015).

CHTĚLI BYSTE SE PŘIDAT DO TÝMU?

AC Lelekovice

Sportovní oddíl AC Lelekovice byl založen již v roce 1943. V současné době má přes 100 aktivních členů a mimo "A" týmu mužů také čtyři mládežnické družstva a minipřípravku.

Více o historii a aktuální podobě klubu naleznete v sekci klub.

Z dění v klubu

Užitečné odkazy

© AC Lelekovice 2020